Соловей. Мініатюра з рукопису: Jacob van Maerlant. Der Naturen Bloemen. Фландрія, бл. 1350 р. (C) |
З цими словами соловей полетів геть; а чоловік, сумний та невеселий, пішов додому і більше тієї пташки не бачив.
Мораль
Найдорожчі, тим стрільцем можемо вважати кожного доброго християнина, якого омито від первородного гріха в хрещенні. У тому ж таки хрещенні він одержав гострі стріли, тобто чесноти, – проти диявола, світу і плоті. Одержав і солов’я, тобто Господа нашого Ісуса Христа, коли відрікся диявола і всіх його пишнот. Той птах навдивовижу солодко співає, несучи до небесного Отця молитву за людський рід, але нещасний грішник замишляє убити солов’я, тобто Господа нашого Ісуса Христа, – щоразу, коли має на думці скоїти смертний гріх; про це мовить апостол: «Знову, скільки їхньої змоги, розпинають Сина Божого» [Пор. Євр. 6, 6].
Пильно зауваж, які три поради дав тобі Бог. Якщо їх старанно дотримуватися, можна велику користь здобути. Той цар – Тройця, в якій три особи і один Бог. Цього ми ніколи не зможемо вловити, доки перебуваємо в смертному тілі, згідно зі словами апостола: «Тепер бачимо у загадці; потім побачимо, як є» [Пор. 1 Кр. 13, 12]. Та й віра не має в собі заслуги, якщо людський розум дає змогу пересвідчитися. А ще в Євангелії жінці, яка просила: «Скажи, щоб оці два сини мої сіли в Твоєму царстві...» і т. д, Спаситель відповів: «Не знаєте, про що просите» [Пор. Мт. 20, 21-22]. А ще Він сказав Петрові, який допитувався про кінець світу: «Не ваша справа знати час і пору» [Ді. 1, 7]. Всі вони у свої глупоті намагалися вловити те, чого неспроможні були осягнути.
По-іншому цей приклад можна витлумачити для тих, хто домагається почестей і багатства.
Цей приклад – про Люцифера, який не спромігся здобути того, чого домагався, кажучи: «Зійду аж до третього неба» [Пор. Іс. 14, 13]. Що з ним сталося далі? «В ад повалився» [Іс. 14, 15].
Немає коментарів:
Дописати коментар